יום רביעי, 29 במאי 2013

Joshua (The) Homme

יש מוזיקאים שמשאירים את החותם שלהם על כל דבר שהם נוגעים בו, וכמישהו שהשפיע על הסאונד של שתי להקות שאני מאוד אוהבת, הארקטיק מאנקיז ו-Biffy Clyro, לג'וש הומי (Josh Homme) שמורה פינה חמה בלב המוזיקלי שלי. כבר הרבה זמן אני רוצה לכתוב פוסט על המוזיקאי המרשים הזה, והיום הזה הגיע סופסוף, לכבוד יום הולדתו ה-40 (!!) שחל בשבוע שעבר (מזל טוב!). 

Josh Homme (תמונה מפה)

הומי הוא בחור שיכול להראות דיי מאיים - ויקינג קליפורני ג'ינג'י ואינטליגנטי שנראה שלא כדאי להתעסק איתו, אבל בראיונות איתו הוא משתקף כבחור מאוד נחמד. בראיון למגזין Q (גיליון 298) יש ציטוט שלו שמאוד אהבתי שמדגים את זה:

"It's a well-known fact that i give one of the softest, longest bear hugs in all of Southern California... I'll hold you until you want to go but feel like you should stay"

נו. ועוד טוענים שדייב גרוהל הוא הבחור הכי נחמד בעולם הרוק...

למרות שהומי תמיד פעל בהרכבים שונים ולא כאמן עצמאי הוא תמיד היה המוח והרוח מאחורי כל אחד ואחד מהם - מ-Queens of the Stone Age (להלן QotSA) עד Them Crooked Vultures שהקים עם דייב גרוהל מהפו פייטרז וג'ון פול ג'ונס האגדי מלד זפלין. הומי הוא התגלמות אליל הרוק, בלי להיות אחד כזה באמת והוא תמיד נראה הבחור הכי קול בסביבה, גם אם תתפוצץ לידו פצצת אטום. הוא אף פעם לא יימנה עם הווקאליסטים הגדולים של הרוק - כריס קורנל, מייק פאטון או אדי וודר (אם למנות רק כמה). הוא תמיד יהיה המוזיקאי שפועל בשוליים ומאחורי הקלעים, ונראה לי שאין לו ממש בעיה עם זה.

אז אחרי ברירה מדוקדקת מכל המוזיקה של הומי שנמצאת בספרייה הדיגיטלית שלי, בחרתי את שני השירים הבאים, שהכי התחשק לי לשמוע לאחרונה ונותנים טעימה נהדרת ממה שעושה את הומי לאחת מחותמות האיכות הכי מוכרות בעולם הרוק.

Them Crooked Vultures - New Fang

שיר רועש מאוד, כמעט ואי אפשר לשמוע, שלא להגיד להבין מה הומי שר שם, אבל זה לא עושה אותו פחות כייפי ומגניב. הביצוע הזה הוא מסשן שהלהקה נתנה לרדיו 1 הבריטי, כי השיר מעולם לא זכה לקליפ רשמי.


Queens Of The Stone Age - Go With The Flow

המוזיקה של QotSA תמיד התאפיינה בנוסף לסאונד הגיטרה האופייני של הומי בסליזיות מסויימת, איזשהו סקס אפיל לא קונבנציונאלי שנמצא שם ברקע. השיר הזה ממחיש בצורה הכי טובה את העניין הזה. וגם קליפ האנימציה המאוד מילולי לא משאיר הרבה מקום לספק.מעל להכול אפשר לשמוע את הגיטרה המאפיינת את הומי. אגב, את הגיטרה הזו אפשר לשמוע גם בשיר Bubbles של Biffy Clyro (שימו לב לסולו הגיטרה בסוף השיר).


הומי מוציא עכשיו עם QotSA אלבום חדש בשם Like Clockwork וממנו השתחרר כבר סינגל ראשון (My God Is The Sun) שמתנגן ב-Xfm דיי הרבה. לי הוא נשמע כמו איזשהו היבריד של הסגנון המקורי של הלהקה שלפעמים נטה קצת לרוק פופי (כמו ב-Make It Wit Chu), עם הרעש של Them Crooked Vultures ויצא משהו מאוד מעניין, אפל קצת יותר ומטריד אפילו יותר מהחומר הרגיל שהיינו רגילים לקבל מהלהקה.


אחרי כמה האזנות אני מכורה, ואני פתאום מבינה לגמרי את ההתפזרות של הומי, שעושה כל כך הרבה דברים שונים עם כל כך הרבה אנשים. בסופו של דבר זה נראה שהמטרה שלו היא להתפזר בשביל להתכנס שוב ולשכלל את החתימה המוזיקלית שלו כדי שאנחנו כמאזינים נדע לזהות אותו ולראות את הייחוד בשירים שלו מתוך ים המוזיקה שנמצא לפנינו. 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה